Licotherm AM 42

Licotherm AM 42
Licotherm AM 42 Licotherm AM 42 Licotherm AM 42 Licotherm AM 42
Model: Licotherm AM 42
Dostupnost: Na skladě
Cena: 110 352,00 Kč
Bez daně: 91 200,00 Kč
Množství:  
   - NEBO -   
L I C O T H E R M
AUTOMATICKÝ TEPLOVODNÍ KOTEL NA PEVNÁ PALIVA


PALIVO … garančním palivem jsou dřevní pelety a hnědé uhlí ořech 2, retortový hořák LING umožňuje spalovat také rostlinné pelety (konkrétní případy je nutné předem konzultovat s výrobcem), přechodně lze na přídavném litinovém roštu spalovat také kusové dřevo do délky polen 50 cm (jednoduchým vyjmutím cihel keramického katalyzátoru a vsunutím litinového roštu nad hořák získáme velký přikládací prostor ( 100 dm3),spalování je dle potřeby tepla opět řízeno ventilátorem, v případě výpadku el.proudu stačí pootevřít spodní dvířka).

 
ÚČINNOST A EMISE … při spalování garančního paliva je dosahováno účinnosti převyšující 88% s emisemi, které odpovídají nejpřísnějším současným i předpokládaným budoucím emisním limitům.

KONSTRUKCE …moderně řešené kotlové těleso je ocelové konstrukce, ty jeho části, které přicházejí do styku se spalinami, jsou vyrobeny z kvalitních kotlových plechů tloušťky 6mm, což zaručuje zvýšenou životnost kotle. Retortový hořák LING je integrován do spodní části kotlového tělesa. Nad ním je umístěn keramický katalyzátor. Tvar katalyzátoru usměrňuje spaliny jednak zpět nad hořák – tím umožňuje dokonalé vyhoření paliva a dohoření spalin – jednak na zadní stěnu kotlového tělesa. Odtud jsou spaliny směřovány do trubkového výměníku s turbulátory a následně přes sběrač spalin do kouřovodu. Umístění trubkového výměníku v horní části kotlového tělesa v úrovni horních dvířek umožňuje jednoduché a časově nenáročné čištění kotle, což má vliv na celkovou účinnost!!! Pouhým otevřením horních dvířek zkontrolujeme „stav“ výměníku. Pootočením a povytažením turbulátorů se vyčistí stěny trubek a popílek se shrne na cihly katalyzátoru, kde buď vyhoří, nebo je popř. shrneme do popelníku. Vše trvá pár minut, stačí na chvíli vypnout hořák. Díky možnosti čelního čištění výměníku potřebujeme pro provoz a údržbu kotle výšku kotelny max. 175 cm, to s ohledem na možnost dostatečného otevírání víka násypky.

 

AUTOMATICKÝ PROVOZ … díky elektronické regulaci, velkému zásobníku paliva (340 l) a velkému popelníku (40l) je umožněn několikadenní bezobslužný provoz. Při spalování spékavých paliv či provozu na maximální výkon je nutná kontrola kotle v délce 5 minut denně. Princip retortového hořáku umožňuje zapálit kotel pouze na začátku topné sezóny, regulace poté kotel udržuje v pohotovostním stavu tak, aby mohl během krátké doby naběhnout na optimální provoz. Umožňuje to provoz s nízkými náklady i při letním režimu (pouze ohřev teplé vody v bojleru). Ve spojení s ekvitermní regulací ADEX Comfort se jedná o zdroj tepla s nejvyššími užitnými vlastnostmi, kdy je hlídaná optimální tepelná pohoda vytápěného objektu, optimální teplota kotle (i v útlumovém režimu) i natopení bojleru.

INSTALACE A ZAPOJENÍ KOTLE … jako každý nově instalovaný kotel na pevná paliva by měl mít i kotel LICOTHERM řádně ošetřeno směšování topné vody čtyřcestným směšovacím ventilem, zajišťujícím minimální teplotu vratné vody 55°C.Kotel tvoří tři základní části – kotlové těleso, hořák LING a násypka paliva – které lze při instalaci kotle dopravit do kotelny samostatně. Násypka je s hořákem spojena přírubou. Díky tomu si lze při instalaci kotle jednoduše zvolit, zda se má víko násypky otevírat zepředu, z boku, či zezadu. Přírubou je také spojem hořák s kotlovým tělesem.  Motor s převodovkou i ventilátor jsou s kotlovým tělesem propojeny konektory, takže při rozebírání a skládání celého kotle není zapotřebí zasahovat do elektroinstalace. Pro lepší situování v kotelně je možnost dodání   kotle s násypkou umístěnou vlevo či vpravo kotlového tělesa. Celkově je i s obslužným prostorem pro instalaci kotle zapotřebí plocha 2x2 metry (výška 175 cm). Kotel nemá odtahový ventilátor, proto jsou také minimální nároky kladeny na jeho zapojení na komín (běžný komín od  Ø150 mm). Není zapotřebí vložkovat komínový průduch jako přetlakový, minimální komínový tah 10 Pa není pro běžný komín také žádným problémem. Moderní konstrukce kotlového tělesa umožňuje garanční paliva spalovat při jmenovitých výkonech s vysokou účinností i za komínových teplot nad 200°C . A to zcela záměrně  , protože při snížených výkonech je tak značně omezena kondenzace spalin v komíně a podstatně to snižuje jeho dehtování a celkové zanášení.

BEZPEČNOST PROVOZU … v případě havárie (zablokování šnekového podavače paliva, dlouhodobý nekontrolovatelný výpadek el. energie,…) je zabráněno prohoření paliva do násypky instalací havarijního hasícího zařízení, které sestává z 10 l nádrže na vodu a tavné tepelné pojistky, která je umístěna nad šnekovým podavačem. K zablokování šnekového podavače může dojít v případě, že se v palivu vyskytne nežádoucí předmět (kámen, větší kus železa,…). Převodovka je se šnekovnicí spojena pevnou spojkou, motor se zastaví, ale proti spálení jej chrání tepelná ochrana. Po odstavení kotle lze pomocí čistícího otvoru jednoduše vyprázdnit násypku a nežádoucí předmět odstranit. Nad šnekovnicí je vidět tavnou tepelnou pojistku. V  případě   prohoření paliva do násypky je po nahřátí pojistky nahořelé palivo zalito hasící vodou a snadno přístupná pojistka se vymění.
 

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Copyright www.automatickekotle.cz 2008 - 2024