Regulace c26benekov Horak1 Dotace Kovarson Panther ventilator Prestavba  Licotherm kotle Tepelná čerpadla
Vítejte v Boháč - automatické kotle

Firma Boháč - automatické kotle, je jednou z nejdéle působících firem v oboru automatických kotlů v ČR . Podíleli jsme se na vývoji několika automatických kotlů na uhlí i pelety. V nabídce máme několik typů hořáků z vlastní produkce i od partnerských firem. Nabízíme všechny komponenty automatických kotlů. V našem sortimentu najdete automatické kotle, hořáky na uhlí i pelety v několika provedeních, regulace automatických kotlů a další komponenty pro automatické kotle a jejich instalaci. Nabízíme vyřízení dotací na instalaci automatického kotle ZDARMA . Nabízíme také technickou podporu a konzultaci přímo u Vás, kde po společné dohodě vybereme optimální řešení a doporučíme instalaci automatického kotle dle Vašich požadavků a potřeb.

Firma Boháč - automatické kotle má nejširší nabídku přestavbových sad pro úpravu stávajících kotlů. Tyto přestavby se u nás začaly vyrábět a instalovat jako první v ČR.

Firma Boháč - automatické kotle byla první v ČR, která začala s výrobou a instalací přestavbových sad na automatický provoz ke kotlům s ručním přikládáním.

Jednoduchou úpravou stávajících litinových kotlů na pevná paliva lze získat teplovodní kotel s komfortním automatickým provozem do výkonu až 70 kW (dle typu použitého kotlového tělesa). Ze staršího kotle tak lze získat zdroj tepla s nepoměrně vyššími užitnými vlastnostmi a v neposlední řadě je podstatně šetrnější k životnímu prostředí. V takto upraveném kotli lze navíc nadále spalovat také běžná pevná paliva, pro která je dané kotlové těleso původně určeno (kusové dřevo, černé uhlí kostka, koks). Hořák  je spolu s ocelovou nadstavbou umístněn pod litinovým kotlem. U středních článků kotlového tělesa je odstraněno dno (na kterém bývá umístěn popelník) tak, aby spaliny mohly z hořáku jednoduše procházet přes původní rošt a přikládací prostor kotle do výměníku a kouřového hrdla. Zákazník má tak možnost zvolit spalování v automatickém režimu za použití hořáku, kdy je interval přikládání paliva do násypky hořáku cca 1x za 5 dnů, nebo klasické spalování s ručním přikládáním paliva do litinového kotlového tělesa.

Boháč - automatické kotle na uhlí a tuhá paliva

Copyright www.automatickekotle.cz 2008 - 2024